SİTE KURALLARI

 1. Her kullanıcının kompleks içinde sakin ve sessiz olması beklenmektedir.
 2. Mülk sahipleri ve tüm kullanıcılar, ortak kullanım alanlarının kirlenmemesi ve hasar görmemesine dikkat etmelidir. Bu aynı zamanda apartmanların dış görünümü için de geçerlidir.
 3. Konuklar, adlarını siteye varışta Güvenlik Ofisi’ndeki Ziyaretçi Defterine kayıt ettirmelidirler. Burada ziyaret için ziyaretçi kartı alacaklardır. Güvenliğe gece gündüz daima cep telefonu numarasıyla ulaşılabilir.
 4. Tüm Kiracılar kayıt edilerek pasaportlarının kopyaları İdare Ofisinde alınacaktır.
 5. Aidatlar peşin ödenmelidir. Ödenmeyen veya geç ödenen aidatlar için Apt. Sahipleri geriye dönük bir ceza faizi uygulanacaktır. Tüm takvim yılının ücretleri 30 Haziran’a kadar ödenmelidir.
 6. Evsel çöp atıklarının çöp poşeti içerisinde çöp kutularının içine konmasına dikkat edilmesi, tuvalet kağıdı vb.çöplerin açık olarak atılmaması gerekmektedir.
 7. Giysiler, halılar, çamaşırlar vb. balkonların dışında veya toplumsal alanlarda kullanıcılar tarafından kurutulamaz, temizlenemez veya çırpılamaz.
 8. Yüzme havuzu ve su kaydırağı kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır. Daha ayrıntılı bilgi için havuz kullanma talimatlarına bakınız. Yüzme havuzu çalışma saatleri: normalde 07.00 – 21.00 arasındadır (sezon boyunca değiştirilebilir). Havuz içi ve çevresinde sadece mayo ile bulunulabilir. Yüzme havuzundaki şezlonglarda yer ayırtmak yasaktır. Ebeveynler her zaman çocuklardan sorumludur. Su kaydırağını yüzme bilen çocuklar kullanmalıdır. Havuz etrafında koşmak şaka yapmak kazalara sebebiyet vereceğinden uygun değildir Havuz kullanılmadan once duş alınması gerekmekte ve havuza girecek küçük çocukların altında su geçirmez bez bulunması gerekmektedir
 9. Havuz kenarı ve sosyal alan içerisinde her türlü, bisiklet, kaykay, paten vb. sürmek yasaktır.
 10. Blok 3 ve 4 arasındaki küçük kapıyı kullanan yayalar, kapının tekrar kapandığından emin olmaları gerekmektedir.
 11. Saat 19.00-08.00 aralığında Çivi çakma ,matkap çalıştırma yüksek sesle müzik dinleme ,konuşma ve komşuları rahatsız edici gürültü yapılmaması gerekmektedir.Havuz etrafında höparlör ile şahsi müzik dinlenmesi yasaktır. Kulaklık kullanılması gerekmektedir.

12. Bina cephelerinin pencere kenarlarının ,olukların ve balkonların kirlenmesini önlemek için bu alanlarda kuşlar ve diğer hayvanları beslemek amacıyla yiyecek atılması yasaktır.

 1. Antenleri (uydu antenleri dahil) balkon, çatı veya cepheye monte etmek veya askıya almak yasaktır.
 2. Cephelerin dışına çıkan tüm kablolar duvara sabitlenmelidir – aksi taktirde izin verilmeyecektir..

15.Aynı renk uyumu ve kalite için kişilerin kendi imkanları ile cephe ve balkon boyaması yapamaz.

 1. Mülklerini satmak isteyen ev sahipleri, Mülkiyetinin herhangi bir bölümünde SATILIK,KİRALIK gibi tabela asamaz yazı yazamazlar. Kendi küçük ulusal bayrağınızı balkona yerleştirirseniz, bu bayrak bir Türk bayrağıyla birlikte olmalıdır.
 2. Balkonun iç kısmına mütevazı ölçülerde çiçek sepetlerini koymanıza izin verilebilir.
 3. Herhangi bir bina veya cephede Yönetimden yazılı izin alınmaksızın herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
 4. İç yapı değişiklikleri aşağıda belirtildiği şeklinde yapılabilir.
 • Değişiklikler Yönetim tarafından onaylanır ve dairenin yapısı ve / veya bina üzerinde herhangi bir etkisi olmaması gerekir.
 • Gerekli izinler yerel makam tarafından verilmiş olmalıdır.
 • Değişiklikler muayene için sunulmalıdır. Bu tür değişikliklerle ilgili onarım ve bakım, ev sahibinin kendi isteği için yapılacaktır.
 • Acil durum / yangın tehlikesi durumunda merdivenlerin düzgün şekilde geçilmesini engelleyebilecek engeller bulunmamalıdır. Merdivenlerde ayakkabı veya raf bulunmaması gerekmektedir.(temizlik sebebiyle)
 1. Site içerisinde köpek veya kedi beslemek yasaktır.
 2. Sauna, Hamam ve Buhar Banyosu: Açılış saatleri ve değişiklikleri için uyarı yazılarına bakabilirsiniz. 16 yaşından küçük çocuklar yalnızca bir yetişkin eşliğinde saunayı kullanabilirler. Tesislerin kullanımı kendi sorumluluğunuz altındadır.
 3. Spor salonu, bilgisayar odası ve oyun odası kullanımı: Tüm odalar ve teçhizatları sadece amaçlandığı şekilde kullanılabilir. Cihaz ve teçhizatın hatalı kullanımı sonucu ortaya çıkan hasar sorumlu olana ait olup bu hasar sorumludan tahsil edilecektir. (kiracıların sebep olduğu hasarlardan kendileri veya ev sahipleri sorumludur). 16 yaşın altındaki çocuklar bu yerleri bir yetişkin eşliğinde kullanabilir.
 1. Gece yada Pazar günleri meydana gelen Kaza veya bir olay durumunda ana güvenlik kapısında bulunan görevliye ulaşabilirsiniz.
 2. Yönetim’in onayı olmadan aşağıdakilere izin verilmez:
 • Bisiklet, motosiklet, bebek arabası veya diğer nesneleri ortak kullanım alanlarında belirtilen yerler dışında kullanmayınız park etmeyiniz.
 • Her türlü onarım, kablolama yada aydınlatma gibi çalışmalar.
 • Ortak kullanım alanlarında ne olursa olsun her türlü çalışmalar (örneğin onarımı) düzenlemek veya ayarlamak.
 • Ortak kullanım alanlarında sigara içmek veya duman oluşturmak (merdiven boşluğu, asansörler, merkezi giriş bölgesi ve tüm mahzen alanı).
 • Toplu yaya alanlarında veya bina çevresindeki otomobilleri veya diğer araçları yıkamak veya parlatmak.
 • Binada veya toplu alanlar ve çevredeki yerlerde çalışma (örneğin demirbaşlar, taşıtlar, mobilyalar vb. Her türlü onarım yapmak.
 • Televizyon anteni kablolama, uydu çanaklarının montajı veya ayarlama , yalnızca yönetim tafaından atanan yetkili şirket tarafından gerçekleştirilmelidir.
 • Boşaltma veya yükleme haricinde havuz alanında araç, moped ve bisiklet park etmek yasaktır. Engelli yolcuların girişi için girişler açık tutulmalıdır.
 • Kullanıcılar Sosyal Alan, merdivenler, ortak alanlar ve asansörlerde su damlatacak şekilde ıslak mayo ile yürümemelidir.
 1. Ev sahipleri kendi ülkelerine gittiklerinde bisiklet veya eşyalarını merdiven boşluğuna bırakmamalıdırlar. Konaklama süresince bisikletler dış bisiklet stantlarına yerleştirilmelidir. Kış aylarında depoya bisikletler yerleştirilebilir.
 1. Herhangi bir sorun için öneriler Yönetim’e bildirilmelidir.
 2. Konutların yıllık bakımları sahiplerinin sorumluluğundadır.

 

Yeni biriyle değiştirilinceye kadar geçerlidir.

Güncel sürüm: Mart 2017